www.turkiyespot.com web sayfası kontrol panelleleri yardımlaşma forumları Forum Ana Sayfa www.turkiyespot.com web sayfası kontrol panelleleri yardımlaşma forumları
ucuz hosting domain kontrol panelleri yardımlaşma forumları

SSSSSS   AramaArama   Üye ListesiÜye Listesi   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   KayıtKayıt 
 ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Av. Şevket Can Özbay için Azilname l M.F.E.

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    www.turkiyespot.com web sayfası kontrol panelleleri yardımlaşma forumları Forum Ana Sayfa -> ONUR SAVAŞI
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
M.F.E.

MesajTarih: Prş Hzr 26, 2008 8:38 pm    Mesaj konusu: Av. Şevket Can Özbay için Azilname l M.F.E. Alıntıyla Cevap Gönder

AZİLNÂME

Azleden Müvekkil: Muhammed Fatih Ergün

Azledilen Vekil: Av. Şevket Can Özbay
Adresi: Cihan S. Özbayrak Han 1/21 Kat: 5 (Etibank Üstü) Sıhhiye, Ankara

Üzerime atılı suç isnatlarından dolayı 30.12.2003 tarihi ile 23.05.2004 tarihleri arasında Düzce Kapalı Cezâevi’nde tutuklu olarak bulunurken, Adlî işlerimin takibi ve duruşmalarıma iştirâk ile beni T.C. mahkemelerinde temsilen ve vekâleten savunması amacıyla, Düzce İli Noterleri aracılığı ile Av. Şevket Can Özbay’a tarih, seri ve sıra numaralarını hatırlamadığım iki ayrı vekâlet vermiştim.

Bu vekâlete konu ücreti, kendisine daha henüz benim için hiçbir gayreti olmadığı vekâletin (ve tutukluluğumun) ilk dönemlerinde Zonguldak’ta (yukarıdaki aynı adreste) mukim kızkardeşim Feray Ergün tarafından banka yoluyla iki ayrı seferde havale edilmiştir (Havaleye ilişkin banka dekontları bizde mahfuzdur).

Kendisinin duruşmalarıma düzenli olarak girmemesi, bana ve dosyalarıma karşı suistimal derecesinde ilgisiz kalması, yerine getiremeyeceği vaatlerde bulunması ve bunun sonucu olarak ta taahhütlerini ihlâl etmesi, “tutukluluk dönemimdeki” “kısıtlılık hâlimden” istifade ile doğru olmayan beyânlarda bulunması ve bunların sonradan ortaya çıkması, vekâletin verilmesi öncesi kendisiyle ön görüşmelerimiz esnasında anlaştığımız vekâlet ücretinin tam iki katı bir bedeli daha sonradan yakınlarımdan talep etmiş olması,

Kendisi ile anlaşıp mutabık kaldığımız ve ödediğimiz vekâlet ücretine, cezâevinde birlikte tutuklu kaldığımız bir mahkûm arkadaşımın vekâlet ücreti de dahilken ve kendisinden de vekâlet alarak dosyasıyla “iade-i muhakeme talebi” amaçlı ilgileneceğine söz vermiş olmasına rağmen hiç ilgilenmemesi, onu da hiç arayıp sormaması, onun adına da şu ana kadar (6 Aralık 2004) herhangi bir başvuru ve girişimde bulunmamış olması, dahası o ki, dosyayla ilgileneceğini ve takip edeceğini söz vermesine rağmen, hiç ilgilenmediği halde Sinan Yöndem’in de mahkumiyet şartlarındaki kısıtlılık hâlinden istifâde ile onun da yakınlarını arayarak ayrıca anlaşma dışı, hakkı olmayan ek ücretler istemesi,
Bir Avukatla müvekkili arasında olmasını gereken ve baştan benim de aramızda oluşmasını çok arzu ettiğim samimi ilişkinin kendisi tarafından tek taraflı olarak yitirilmesi, iyi niyetin ortadan kalkıp T.C.K.’da (Beşinci Fasıl: 294, 295) da suç olarak tanımını bulan “Avukatların ve Dava Vekillerinin Müvekkillerini...” şeklinde nâhoş bir istismarın ortaya çıkması, kendisinin su-i şöhretine ilişkin daha önceki kalbî kanaatlerimi kesinlikle doğrular mahiyetteki bilgi ve olayları tahliyem sonrasında yakînen öğrenmiş olmam vb. gibi şimdilik burada saymak istemediğim, kendi şartlarımda haklı ve gerekçeli bir çok sebeplerden dolayı Av. Şevket Can Özbay’ı azl ediyor, verdiğim vekâletleri hükümsüz kılıyorum. Bundan böyle Av. Şevket Can Özbay hiçbir şekilde beni temsil ve tevkile yetkili değildir. Vekâlete konu aramızdaki ayrıntılar ve mağduriyetlerim konusunda tüm haklarım mahfuzdur.

SONUÇ: Azil metninin bir suretinin Noterinizde arşivlenmesini, bir suretinin de tarafıma verilmesini, bir suretinin de azlettiğim (eski) vekîlime tebliğini istiyorum. 6.Aralık.2004.

Muhammed Fatih Ergün
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
www.turkiyespot.com ucuz hosting
www.turkiyespot.com ucuz hosting

MesajTarih: Prş Hzr 26, 2008 8:38 pm    Mesaj konusu: Advertisement Links

www.turkiyespot.com iyi Hosting vps vds radyo iyi reseller, kaliteli hosting, kaliteli host, kaliteli vps, iyi vps

Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    www.turkiyespot.com web sayfası kontrol panelleleri yardımlaşma forumları Forum Ana Sayfa -> ONUR SAVAŞI Tüm zamanlar GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız