www.turkiyespot.com web sayfası kontrol panelleleri yardımlaşma forumları Forum Ana Sayfa www.turkiyespot.com web sayfası kontrol panelleleri yardımlaşma forumları
ucuz hosting domain kontrol panelleri yardımlaşma forumları

SSSSSS   AramaArama   Üye ListesiÜye Listesi   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   KayıtKayıt 
 ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Geri Ödeme Yapmıyoruz.

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    www.turkiyespot.com web sayfası kontrol panelleleri yardımlaşma forumları Forum Ana Sayfa -> DUYURULARIMIZ
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
turkiyespot
Site Admin

MesajTarih: Çrş Arl 21, 2005 6:49 am    Mesaj konusu: Geri Ödeme Yapmıyoruz. Alıntıyla Cevap Gönder

Host kurulumu yaparken müşterilerimizden set up fee adı aldında kurulum ücreti almıyoruz. Yolladıkları emaillere cevap vermek ve tabiri caizse onlara bu işi öğretmek içinde herhangi bir ödeme almıyoruz. Sunduğumuz fiyatlardan daha ucuzunu piyasada bulmak imkansız ama buna rağmen bir gün hostta sorun oldu diye benim ödememi geri verin diye tekliflerle karşılaşıyoruz. Siz nasıl 10 ytl 100ytl ödüğyorsanız bizde 1000 lerce ytl ödüyoruz ve sorun olduğu zamanda bizim ödememizi geri verin vazgeçtik diyemiyoruz. Her serverde olduğu gibi bizim serverdede sorunlar veya seyrekte olsa olabiliyor ancak bunların kaynağı yine ya kullanıcılarımız yada dışarıdan yapılan saldırılar. Hiç bir log dosyasını ve saldırı yapılan ip numaralarını ve tarih saatlerini atmıyoruz. Herhangi bir şekilde müşterilerimizle ticari anlaşmazlık olduğunda bu log dosyaları kendilerine verilecek(Savcıya) ve sayfalarının kapalı kalmasının asıl sorumlularıyla yüzleşmeleri istenecektir. Ve sitemizde gördüğünüz gibi başka host firmalarında olduğu gibi %99 uptime garantimiz yok ,bunu verenlerede şaşırıyorum çünkü linux işletim sistemi zaten açık kaynak kodlu ve garantisi yok ama windowstan daha uzun süre açık kaldığıda bir gerçek.
Eğer bir şeyi alıp sık sık dükana giderek değiştiren sonrada parayı geri iade isteyen bir insansanız lütfen ödemelerinizi yıllık değil aylık aylık olarak yapın ve ödediğiniz parayı bir daha geri alamayacağınız düşünerek ödeyin. Buna rağmen bizden geri ödeme isteyenler olduğunda vicdanımızı rahatlamak için afganistana yardım veya Tema vakfının meşe palamutu kampanyası ,mehmetçik vakfına ,kimse yokmu derneğine ,deniz feneri derneğine veya polis vakfı gibi vakıflara yardım ediyoruz.(ismi sık sık şaibeli olaylarla anılan Çocuk esirgeme kurumu , Kızılay ,Türk hava kurumu gibi yardım kuruluşlarına yardım kesinlikle etmiyoruz.)Bu bağışları yaparken kendi adımıza yapıyoruz ve herhangi bir şekilde müşterinin bağışı niteliğinde değildir ve bunu geri ödeme talep edene bildirmiyoruz. Ayrıca serverimizde kullandığımız cpanel teknoloji harikasıdır ve tüm yazılımları en kalitelisinden kullanıyoruz. Ve cpanel optomatik olarka kendini güncellemektedir bunu yaparken linuz işletim sisteminide güncellemektedir ve son sürümleri yüklenmektedir buda bazen kesintiye sebep olabiliyor. Bunun yanı sıra data centre dediğimiz yerdede amerikada arkadaşalrımız sürekli gündemi takip ederek serveri son teknolojiyle donatmaktadır ve bununda ötesinde hindistandaki arkadaşımız sürekli serveri kontrol etmektedir. Yani siz evlerinizde mışıl mışıl uyurken sizin sitenizin açık ve yayında kalması için bir çok kişi mesai yapmaktadır. Data centre müdahale ekibi 24 saat nöbetleşe olarak görevdedirler. Amerikadaki arkadaşlarımız data centre dışındanda 24 saat sunucuyu izlemektedir ve bunun yanı sıra hindistandanda sunucumuz sürekli arkadaşlarımız tarafından izlenmektedir. Bu şekilde sıkı takip edilen ve dünyanın önde gelen ekiplerinden destek ve güvenlik konusunda en iyilerle çalışan ,sürekli eğitim alan bir ekip ve server için bulunacak bir bahane yok.Ayrıca rastladığımız bazı para iadesi olaylarında gelen banka hesabı ile iade istenen banka hesabı aynı olmamaktadır. Veya değişik isimle farklı yere ödeme yapmamız istenmektedir ,kredi kartımızı geri ödeme olarak kullanmak isteyenler bile çıkmıştır. Gelişen internet kullanımı internet dolandırıcılarını ve başkalarının banka hesaplarını boşaltan bazı başı boş hırsızlarıda bizimle muhatap etmektedir.
Bunun önüne geçmenin en kesin yolu ise para iadesini kaldırmaktır. Ayrıca kanunsuz işler yapmak üzere açılmış web sayfalası sahiplerinin sürekli 15 er günlük deneme hesapları alarak zaten kapanacak olan sitelerini bu şekilde yayınladıklarını tespit ettik.Hatta bizde sorun çıkartan bazı web sayfalarını otomatik izlemeye aldığımızda 3 ay gibi bir kısa sürede 80 tane dns değişikliği yaptığını tespit ettik.(yani kullanıcı kesinlikle kötü niyetlidir ve sayfasını kanun dışı ve suistimale dayalı işlerde kullanmaktadır) Eğer herhangi bir şekilde yasalara uymayan site tespit ettiğimizde veya bize rapor edildiğinde teknik servisimiz direk olarak bu siteyi durdurmaktadır.
Saygılarımızla
www.turkiyespot.com ucuz hosting
www.turkiyespot.com ucuz hosting

MesajTarih: Çrş Arl 21, 2005 6:49 am    Mesaj konusu: Advertisement Links

www.turkiyespot.com iyi Hosting vps vds radyo iyi reseller, kaliteli hosting, kaliteli host, kaliteli vps, iyi vps

Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    www.turkiyespot.com web sayfası kontrol panelleleri yardımlaşma forumları Forum Ana Sayfa -> DUYURULARIMIZ Tüm zamanlar GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız